Chad Michael Murray

3. listopadu 2008 v 19:39
Chad začal svou hereckou kariéru rolí Tristana DuGreye v seriálu Gilmorova děvčata. Na podzim 2001 se mu podařilo získat také roli Charlieho Todda ve velmi populárním seriálu Dawsonův svět.

Na televizní obrazovce si zahrál i ve filmech Aftermath a the Lone Wolf, ve vedlejších rolích se pak objevil v seriálech CSI: Crime Scene Investigation, Diagnóza: Vražda, Murphy's Dozen a No Ordinary Girl. Herecky se podílel se také na dokumentu The Making of A Film Star. V současné době natáčí film The Cinderella Story a seriál One Tree Hill.

Chad Michael Murray se narodil 24.9.1981 ve znamení vah. Má jednu sestru Shannon a čtyři bratry: Nicka, Rexe, Tylera a Brandona. V sedmnácti letech vyhrál stipendum modelingové agentury v Bufallu. Krátce nato dostal svou první filmovou roli, hrál v seriálu Gilmorova děvčata.

V roce 2001 se zahrál Charlliho Todda v seriálu Dawsonův svět.Chad se samozřejmě dostal i na stříbrné plátno,zahrál si v komedii Mezi námi děvčaty s Jamie L. Curtis a s Lindsay Lohan, dále v Moderní popelce s Hilary Duff naposledy v úspěšném hororu Dům voskových figurín s Elishou Cuthbert a Jaredem Padalecki.

Nyní je hvězdou serálu One Three Hil, který běží v Americe. Rád sportuje, nejradši má rád fotbal a basketbal. Angažuje se v charitativních záležitostech a bojuje proti drogám!Ale nemilá zpráva je, že je zadaný, 16.4. 2005 se oženil v Santa Monice s přítelkyní Sophií Bush ale bohužel ji o 5 měsíců později opustil kvůli jiné dívce

filmografie:

jako herec
2005 - Dům voskových figurín (House of Wax).............role: Nick Jones
2004 - Moderní popelka (Cinderella Story)...................role: Austin Ames
2003 - Mezi námi děvčaty (Freaky Friday)....................role: Jake
2003 - Osamělý strážce (Lone Ranger, The)................role: The Lone Ranger/Luke Hartman
2003 - One Tree Hill (One Three Hill)............................role: Lucas Scott
2001 - Megiddo: The Omega Code 2............................role: David Alexander
2000 - Gilmorova děvčata (Gilmore Girls)......................role: Tristin Dugray
1998 - Dawsonův svět (Dawson's Creek).....................role: Charlie Todd
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama