Listopad 2008

Robert Pattinson/Edward Cullen

27. listopadu 2008 v 17:26

zatím jen pár obrázků ale časem sem ještě ňáký dám=o)
Růžičky

27. listopadu 2008 v 16:28


Moje barvičkaXD.....

Robert Hoffman

8. listopadu 2008 v 22:45

Profese:Herec, tanečník
Datum narození: 21. 09. 1980 (27 let)
Místo narození: Gainesville, Florida, USA
Znamení: Panna
Životopis:
Robert Hoffman se narodil v Gainesville na Floridě v USA, Charlottě a Robertu Hoffmanovi. Odstěhoval se se svou rodinou do Madison, Alabama když mu bylo sedm let. Má jednoho mladšího bratra, Chrise a dvě mladší sestry, Ashley a Lauren.

Robert objevil své nadšení pro tanec poté, co viděl Michaela Jacksona v " Thriller". Měl několik menších rolí jako tanečník v několika filmech, včetně:"From Justin to Kelly", "Dirty Dancing: Havana Nights", "Coach Carter" a "You Got Served".

V roce 2006 se objevuje v 6 epizodách seriálu Vanished ( u nás 4400 ). Hrál teké ve filmu Super náhradník,kde si zahrál fotbalového brankáře Justina.

Filmografie:

2008Let's Dance 2 Street Dance (Step Up 2 the Streets) ...Chase Collins
2006Super náhradník (She's the Man) ...Justin
2006Houbičky (Shrooms) ...Bluto
2005Coach Carter (Coach Carter) ...Dancer
2004Nakládačka (You Got Served) ...Max
2003Láska mezi superstar (From Justin to Kelly) ...Dancer
2003Hříšný tanec 2 (Dirty Dancing: Havana Nights) ...Dancer
2003Láska s rizikem (Gigli) ...Beach Dancer


Zrcadla ( The Mirrors)

7. listopadu 2008 v 17:02

Zrcadla

Mirrors

Zlo existuje... na druhé straně

Ben Carson (Kiefer Sutherland) už zažil lepší dny. Před rokem byl tento lehkovážný policajt postaven mimo službu kvůli zastřelení kolegy. Tato nehoda ho stála nejen místo, ale vnesla mu do života alkohol a vztek. Žena i děti se mu odcizily a on skončil na rozváleném gauči u své sestry. Carson se ze všech sil snaží získat rodinu zpět a vezme proto práci nočního hlídače v bývalém obchodním domě. Ten, dříve symbol bohatství a úspěchu, nyní chátrá, zdevastovaný mohutným požárem, při kterém zemřelo mnoho nevinných lidí. Během obchůzek v obchodním domě si Carson začne všímat, že s velkými ozdobnými zrcadly na zdech není něco v pořádku. V ohromných blýskavých plochách se odráží obrazy vzbuzující hrůzu. Policista v nich vidí i sám sebe a stojí proti vlastním zlým démonům. Carsonova sestra Angela (Amy Smart) je přesvědčena, že bratrovy noční můry jsou "jen" následkem stresu a pocitu viny za nešťastné zabití. Zato jeho žena Amy, pragmatická policejní lékařská komisařka, je ke Carsonovým vidinám méně tolerantní. Jeho čím dá tím víc nevyzpytatelné chování je ještě více odcizuje a Amy se obává, že ohrožuje i jejich děti. Carson se na vlastní pěst pustí do vyšetřování a zjistí, že tajuplná síla využívá zrcadla jako vstupní bránu k tomu, aby terorizovala jeho i jeho rodinu. Pokud chce Carson zachránit ženu a děti před děsivou smrtí, musí nějakým způsobem přijít na pravdu ukrytou za zrcadly a přesvědčit Amy, aby mu pomohla zastavit největší zlo, s jakým se kdy setkali.

Síly temna (The Covenant)

6. listopadu 2008 v 20:44
Síly temna
iginální název: Covenant, The
Žánr: Akční, Horor, Thriller
Rok výroby: 2006
Režie: Renny Harlin


Hrají : Steven Strait (Cahleb), Toby Hemingway (Reid), Kyle Schmid (Aaron), Chace Crawford (Tyler), Sebastian Stan (Chase), Laura Ramsey (Sarah), Jessica Lucas (Kate), a další . . . .


O Filmu : Cahleb, Aaron, Reid a Tyler jsou studenti elitní školy Spenser Academy, jsou považováni za nejzkaženější studenty na škole, ale to není to jediné co je spojuje! Ve svém okolí jsou známí jako Synové Ipswiche a tito 4 sdílejí jedno 300 let staré tajemství. Na pohled vypadají jako obyčejní kluci, ale zdání klame, ve skutečnosti jsou to mladí následovníci čarodějnického sabatu ze 17. století. Následníkem se vždy stává nejstarší syn z rodu, který získá nadpřirozenou sílu, která se zvětší po dovršení 18. let a až mu jeho otec odevzdá tu svoji, získá plnou moc. Budou mít silnou vůli , aby ustály takovou sílu???- Synové Ipswiche se vydají na párty, kde potkají Aaronovu přítelkyni Kate se Sarah. Sarah je nová studentka a zároveň spolubydlící Kate. Sarah se zakouká do Cahleba, což se nelíbí Reidovi a ten se začne předvádět se svojí magií. V tu chvíli se kolem kate začne motat Chase. Chase je stejně jako Sarah nový student, který se ke všem chová přátelsky. Druhý den po párty policie najde mrtvého studenta ze Spenser Academy. Tu noc začne Cahleb mít noční můry ve kterých umírají jeho přátelé a cítí že někdo používá temnou sílu. Podezřívá z toho Reida, který se poslední dobou přestává ovládat. Když však při závodu s Chasem v plavání volným stylem narazí hlavou do kraje bazénu a před nárazem uvidí jeho černé oči, je mu jasný že Chase je jedním z nich, s tím rozdílem že jde proti nim. Chase pošle na Kate kletbu, Aaron se s ním utká, ale neúspěšně a skončí v nemocnici. Cahleb pozve Sarah na jarní slavnost, shodou okolností má v ten den Cahleb 18. narozeniny, což znamená že dospěje a získá větší sílu. Chase se snaží dostat Cahlebovu sílu a proto unese Sarah a sešle na ni kletbu. Cahleb se s Chasem utká, ale moc dobře si nevede, avšak nevzdává se a bojuje z posledních sil, ve chvíli kdy to málem vzdává dospěje a získá větší sílu, ale i tak mu jeho síla nestačí. Cahlebova matka jede za jeho otcem a prosí ho aby mu odevzdal svoji sílu. Právě když si Chase myslí že má výhru jistou, Cahleb získá plnou sílu a porazí ho, čímž všechny kletby zruší. Pak zachrání Sarah z hořící stodoly, zavolá hasiče a odjede se Sarah za ostatními.
Max Payne

6. listopadu 2008 v 20:10

Max Payne

Fanoušky videoher velmi očekávaná adaptace slavné akční série se konečně dostává do kin. Jak se povedla? Dokáže nadchnout jak náhodného diváka, tak i fanouška obou videoher? Dozvíte se v naší recenzi.
Když v roce 2001 spatřila světlo světa první videohra Max Payne, vyvolala tak trošku revoluci. Ani ne tím, že to byla graficky senzační a zábavná akční hra, která úžasně využívala tzv. bullet-time, tedy zpomalení času během akce tak známé z Matrixu. Mnohem spíš byla revoluční v tom, jak vyprávěla svůj příběh. Byla to totiž jedna z prvních her, která se ve způsobu vyprávění příběhu intenzivně inspirovala filmem. Využívala všechny jeho aspekty - flashbacky, hudbu, dynamiku filmového záběru, voiceover odkazující k žánru noir v moderním podání.
Navíc měla tak propracovaný, emotivní a atmosférický příběh, že filmová verze byla jen otázkou času. Stačilo málo - záběr po záběru převézt hru na filmový pás a všichni by byli v sedmém nebi. Fanoušci videohry, i divák hrou vůbec netknutý. Jenže v Hollywoodu se rozhodli, že natočí trošku něco jiného, hrou Max Payne pouze inspirovaného. A je to, řekněme si to pěkně na rovinu, pěkný průser.
Těžko říct, pro koho je film Max Payne vlastně určený, protože nemůže fungovat pro žádnou skupinu diváků - ani pro ty, kteří znají hru, ani pro ty, kteří o té hře jakživ neslyšeli. Recenzi jsme se tedy rozhodli rozdělit na dvě části. V té první, která nyní následuje, se na film podíváme z pohledu člověka, který videohru nezná.
Max Payne vypráví o detektivovi, který před třemi lety přišel o svou manželku a malé dítě. U něj doma je zabili dva feťáci ujíždějící na nové droze - Valkyrii. Ta vás zpočátku zanese do míst, do kterých jste se doposud díky žádné droze nepodívali. Když ji ovšem berete už trošku dlouho, Valkýra se vám začne přímo zjevovat - jako Anděl smrti. Což znamená jediné - nedopadnete dobře. Max Payne si vzal za úkol, poté, co zabil ty dva zfetované parchanty, kteří mu zničili život, zjistit také původ Valkýry. Protože i ta droga může za to, že se z Maxe Payna stal člověk, který má jediný cíl - pomstu.
Detektiv, který baží po pomstě a je ochoten pro to udělat cokoliv? To už jsme samozřejmě viděli mnohokrát a Max Payne se ze škatulky revenge-movies nijak zvlášť neliší. Možná tím, že je přístupný, takže je v intenzitě akce dost povrchní a jemný. Co je ale nejhorší problém Maxe Paynea, tím je naprosto pomatený scénář.
Max chodí od místa k místu, aniž by bylo pořádně vysvětleno proč tak činí. Režisér John Moore (Let Fénixe, Satan přichází - od něj se holt nedalo čekat nic světoborného) sem tam ukáže nějaký povedený záběr (zejména s vizemi Valkýr), zasněžená temná atmosféra je také fajn. Jenže to je tak všechno. Na to, že má být Max Payne akční film, je v něm až příliš málo akce a hodně povídání. Sem tam se objeví nějaká špatně napsaná i zahraná postava (Lupino je vážně k smíchu - drsně civí ze střech s mačetou v ruce, pak ukáže svaly a než se nadějeme, je po něm), tvůrci nám sem tam předhodí kopeček nejklišovitějších klišé, zvraty ve filmu vůbec nefungují (už kvůli slabým hercům) a pak je konec.
Shrnutí - občas ten film vypadá hezky, ale nic vám nepřinese. Možná se budete chvíli bavit, ale jakmile vyjdete z kina, vyprchá vám z hlavy. Ihned a nenávratně.
A teď část pro ty, kteří Maxe Paynea hráli a na film se pravděpodobně, stejně jako já a spousta mých dalších kolegů, hodně těšili. Začal bych asi těmi největšími klady. Občas se nějakou náhodou stane, že Max Payne vypadá opravdu nádherně. Sníh, temné newyorské ulice, atmosférické filtry - to vše vypadá jako ve hře. Dokonce i Mark Wahlberg v roli Maxe Paynea má své momenty a třeba hned úvod filmu, kdy se jeho tělo noří do ledové vody a on pronáší svým drsným hlasem věty jak z komiksových bublin ze hry, vás náramně naladí. Bohužel, těch prvních pár vteřin na začátku filmu je opravdu to nejlepší, co celý film nabízí. Zbytek je jen takový výsměch originálu.
Zatímco ve hře byl Max Payne psanec, který nejenže jde po gangsterech stojící za Valkýrou, ale musel utíkat i před policií, která ho chtěla zatknout, ve filmu má pohodu. Z něčeho je sice v podezření, ale jen chvilku a za pár minut na to postavy jakoby záhadně úplně zapomenou. Tísnivá atmosféra ze hry, kde mu po krku šel každý a New York navíc zažíval sněhovou kalamitu, ve filmu vůbec není a zbyly jen digitální vločky a hodně natáčení ve tmě. Dokonce ani ta akce není moc povedená. Je nudná, neenergická a když chce John Moore pomrknout na fanoušky hry a v jednu chvíli do akční sekvence zaimplementuje bullet-time (opravdu jen jednou), je to spíše trapné a k smíchu.
Naprosto žádná z postav z filmu nemá takovou hloubku a propracovanost jako ve hře, jsou to jen velmi průměrné charaktery, které ztvárňují velmi průměrní herci a ačkoliv film víceméně sleduje dějovou linii první hry, odchyluje se v místech, které jsou pro mne naprosto nepochopitelné a nevysvětlitelné. Proč vlastně není ukázána vražda Maxovy rodiny hned na začátku? Ve hře hned víme, za čím se detektiv žene. Co ho pohání. Ve filmu se to dozvíme až v polovině a vysvětlení, proč tomu tak je, by mě opravdu zajímalo.
Vyjmenováváním toho, co všechno ve filmu Max Payne nefunguje, bychom mohli strávit ještě docela dlouhou dobu, ale bylo by mi to skoro líto. Filmový Max Payne za to ani trošku nestojí. Ten film je tak průměrný a zbytečný, jak jen může být a o to víc zamrzí, když víme, jak obrovský měl ten příběh potenciál. Místo toho, abyste šli na Maxe Paynea do kina, doporučuji zamířit na YouTube a pustit si příběhové sekvence ze hry. Zaručuji vám, že to bude podstatně zábavněji strávená hodina a půl.NázevMax Payne
Český názevMax Payne
ŽánrAkční / Krimi / Thriller / Drama
Délka100 min
Země výrobyUSA
Rok výroby2008
RežieJohn Moore
HrajíMark Wahlberg, Mila Kunis, Beau Bridges, Ludacris, Donal Logue, Chris O'Donnell, Ted Atherton, Amaury Nolasco, Nelly Furtado, Conrad Pla, Stephen R. Hart, Brea Grant, Olga Kurylenko, Jamie Hector
Hodnocení na IMDB61 %
Hodnocení na CSFD56 %
Rozpočet35 mil. $
Tržby:36,769,232 $
Hodnocení50 %

Sirotčinec (The Orphanage)

5. listopadu 2008 v 22:06

Popis filmu:
Laura koupila sirotčinec, ve kterém strávila své dětství, a spolu se svým manželem ho chtějí opravit a znovu otevřít pro nemocné a invalidní děti. Toto nové prostředí však probouzí u jejich syna zvláštní představivost, ale je to jen představivost? Oblíbené hry s neviditelnými kamarády začnou rodiče znepokojovat. A když při jedné z her syn záhadně zmizí, Laura neváhá a požádá o pomoc skupinu parapsychologů. Záhadu, kterou je dům obklopen, musí za každou cenu odhalit. Z produkce Guillerma del Tora (Faunův labyrint, Hellboy, Blade 2).Recenze:
Jste fanoušky hororu? Pak vězte, že v kinech se tento týden objevila jedna z nejlepších žánrových duchařin za posledních pár let. Minimálně od Ti druzí z roku 2001.
Horor to má v posledních letech dost těžké. Zejména kvůli Hollywoodu, který si tak nějak usmyslel, že diváci se nejvíc vyděsí, když někomu hodně ošklivě vypadne oční bulva nebo přijde o nějakou svou končetinu. Krvavé horory zahlcují poličky videopůjčoven, pár těch dražších a lépe obsazených se dostane dokonce do kin. Není to ale všechno, z čeho je v poslední době hororový fanoušek živ. Pak tu ještě máme japonské úchylárny a jejich americké remaky. Na bílo natřené japonské děti strašidelně civí z temných koutků a my se máme bát. Kdepak, takhle to nefunguje.
Španělský snímek Sirotčinec se rozhodl vrátit k hororovým kořenům. Ke klasické duchařině, která děsí tím, co nevidíme. Což už nás naučil i Hitchcock. Je až překvapivé, jak se Sirotčinec ve své rodné zemi stal téměř fenoménem. Španělé se film rozhodli poslat do oscarových nominací v kategorii nejlepší cizojazyčný film. Snímek také vyhrál celých šest cen Goya Awards, což je španělská obdoba našich Českých lvů, a byl v dalších osmi kategoriích nominován. A přitom jde opravdu o žánrový film.
I když... ono v Sirotčinci možná není všechno tak, jak se na první pohled zdá a tím se film tak trošku vymaňuje z klasických klišé hororů s temným vrzajícím domem a duchy malých dětí. Ono se na první pohled může zdát, že Sirotčinec vlastně nepřináší vůbec nic nového. Máme tu velký goticky vyhlížející sirotčinec, který má spoustu temných a strašidelných koutů a místností. Pak je tu rodina s chlapečkem, který si začíná nějak moc aktivně hrát s imaginárními kamarády. A pak je tu jeho matka, která kdysi v onom sirotčinci vyrostla a teď se ho rozhodla provozovat.
Nechci k ději vyzrazovat něco víc. Sirotčinec je totiž jeden z těch filmů, u kterých čím méně toho víte, tím lépe. Kouzelné na něm je zejména to, že vás směřuje jistým směrem, naznačuje, jak by se měl asi děj dále vyvíjet a vy mu to zbaštíte i s navijákem. Čekáte, že děj bude postupovat klasickým směrem až k typicky duchařskému klišé závěru, ale kdepak. Po cestě několikrát nečekaně zahneme a na konci možná i zásadně změníme celý žánr filmu.
Film marketingově zaštítil Guillermo del Toro, který toho ovšem na Sirotčinci zase tak moc neudělal. Působil jako producent a mnohem víc jako jméno, které má na film přilákat diváky. Skutečnými hrdiny jsou tu mladý debutující španělský režisér Juan Antonio Bayona a scenárista Sergio G. Sánchez. Scenárista využil ve svém textu všechny ty nejlepší věci z duchařského žánru a náležitě si s nimi pohrál (působivý je zejména moment, kdy se duchařské spirituálno propojuje s moderní technologií) a režisér využil svou intuici k vytvoření atmosféry, která se vám bude zařezávat až do morku kostí.
Ve filmu Sirotčinec ani neděsí tak explicitní hrůzy jako spíše očekávání. Neustále čekáte, že se někde něco vynoří, něco se stane. Režisér děsí nasvícením postav, prostředí, dokonce i kompozicí kamery. Když si dvojice povídá v místnosti a my to vše sledujeme za rámem dveří, z místa, kde je černočerná tma, neustále čekáte, co se v té tmě náhle zjeví. Třeba vůbec nic, ale ten permanentní pocit strachu je to, co činí film tak výjimečným. No a když už se ten pocit strachu stupňuje do téměř neudržitelna, uvidíme jen na mžik něco, co prostě každému musí bezpodmínečně rozhodit. Přiznám se, leknutím jsem během filmu vykřikl alespoň dvakrát.
Jak vidno, Sirotčinec by byl nadprůměrným hororem i kdyby šlo o klasickou duchařinu, která nepřinese vůbec nic nového. Jenže ten film je ještě o chlup víc. Nerad bych něco vyzradil, ale jakmile skončí film a naběhnou závěrečné titulky, zkuste se zamyslet pořádně nad tím, co jste právě viděli. Jste si jistí, že je všechno tak, jak se celou dobu zdálo?

Rallye smrti (Death Race)

5. listopadu 2008 v 21:49


Rallye smrti
Internetové stránky projektu Rallye smrti patří mezi ty nejnavštěvovanější. Běží na nich online přenos nejbrutálnějších automobilových závodů v historii. Jejich aktéry jsou "obyvatelé" jedné z nejtěžších amerických věznic. Pravidla jsou jednoduchá - rychle, zběsile a co nejbezohledněji dojet do cíle jako první. Stačí pětkrát vyhrát a místo medaile vám dají svobodu. Prohrát ovšem většinou znamená zemřít - v hořícím vraku auta, pod koly silnějšího soupeře nebo s kulkou v hlavě. Střílení čímkoliv je totiž během závodu povoleno. Paul W. S. Anderson, režisér a producent drsných sérií Vetřelec vs. Predátor a Resident Evil, oprášil populární thriller Death Race 2000, vtiskl mu tempo 21. století a navrch přidal skoro už profesionálního filmového řidiče Jasona Stathama (oba díly Kurýra).
Posilovnou vyrýsovaný britský drsňák tu hraje Jensena Amese, bývalého slavného automobilového závodníka. Do basy se dostal za vraždu, kterou nespáchal. Bezskrupulózní ředitelce věznice (Joan Allen) je jasné, že jeho schopnosti nesmí v zájmu sledovanosti zůstat nevyužity, a tak mu nabídne lákavý úkol. Ukrytý v děsivé masce by měl dublovat legendárního závodníka Frankensteina, který byl hlavním důvodem toho, proč byla Rallye smrti tolik populární. Poslední závod mu byl bohužel osudný, naštěstí veřejnost to neví, a tak může do kolbiště nastoupit Frank, jehož schopnosti by se mohly alespoň blížit těm Frankensteinovým. Stačí vyhrát jeden závod, a Frank se vrátí na svobodu. Bude ale muset dokázat víc, než jen točit volantem a šlapat na plyn. Bude muset zabíjet.
Anderson zasadil film do blízké budoucnosti, do šedivé atmosféry, v níž nebývale bují kriminalita, z vězení se staly výdělečné podniky a televizní nebo internetové reality shows musí být čím dál vynalézavější, aby si našly svého diváka. "Jedna věznice přišla s nápadem na online vysílaný závod, v němž devět novodobých gladiátorů závodí na život a na smrt v aréně, kterou představuje závodní trať na vězeňském dvoře," říká Anderson. Závodníci používají reálné modely aut "vylepšené" o zbraně s devastujícím účinkem pro soupeře. Figurují mezi nimi děla, kulomety rozličných ráží a také zásobníky plné kovových ježků, které lze stisknutím jediného tlačítka nasypat na cestu. Smrtonosná past pro filmové závodníky, ale také pro jejich představitele, kteří shodně prohlašovali, že tahle "autoškola" byla bezkonkurenčně jejich nejdrsnějším zážitkem za volantem.

Něco o filmu:
REŽIE: Paul W.S. Anderson
PREMIÉRA: 20.11.2008
KAMERA: Scott Kevan
PŘÍSTUPNO: od 15 let
HUDBA: Paul Haslinger
STOPÁŽ: 105 min.
SCÉNÁŘ: Paul W.S. Anderson
TITULKY/DABING:Titulky
ŽÁNR: akční
Pár obrázků:to sou fára=o)Purple=o)

3. listopadu 2008 v 23:32
to je moje barvička=o)

růžičky:


Jared Padalecki..dalších pár obrázků=o)

3. listopadu 2008 v 22:43 | saril
asi na autogramiade...
heeej ne tak tady je fakt sladkej=o)...
Jared a Jensen...
zlatííčkoXD

Chad Michael Murray

3. listopadu 2008 v 19:39
Chad začal svou hereckou kariéru rolí Tristana DuGreye v seriálu Gilmorova děvčata. Na podzim 2001 se mu podařilo získat také roli Charlieho Todda ve velmi populárním seriálu Dawsonův svět.

Na televizní obrazovce si zahrál i ve filmech Aftermath a the Lone Wolf, ve vedlejších rolích se pak objevil v seriálech CSI: Crime Scene Investigation, Diagnóza: Vražda, Murphy's Dozen a No Ordinary Girl. Herecky se podílel se také na dokumentu The Making of A Film Star. V současné době natáčí film The Cinderella Story a seriál One Tree Hill.

Chad Michael Murray se narodil 24.9.1981 ve znamení vah. Má jednu sestru Shannon a čtyři bratry: Nicka, Rexe, Tylera a Brandona. V sedmnácti letech vyhrál stipendum modelingové agentury v Bufallu. Krátce nato dostal svou první filmovou roli, hrál v seriálu Gilmorova děvčata.

V roce 2001 se zahrál Charlliho Todda v seriálu Dawsonův svět.Chad se samozřejmě dostal i na stříbrné plátno,zahrál si v komedii Mezi námi děvčaty s Jamie L. Curtis a s Lindsay Lohan, dále v Moderní popelce s Hilary Duff naposledy v úspěšném hororu Dům voskových figurín s Elishou Cuthbert a Jaredem Padalecki.

Nyní je hvězdou serálu One Three Hil, který běží v Americe. Rád sportuje, nejradši má rád fotbal a basketbal. Angažuje se v charitativních záležitostech a bojuje proti drogám!Ale nemilá zpráva je, že je zadaný, 16.4. 2005 se oženil v Santa Monice s přítelkyní Sophií Bush ale bohužel ji o 5 měsíců později opustil kvůli jiné dívce

filmografie:

jako herec
2005 - Dům voskových figurín (House of Wax).............role: Nick Jones
2004 - Moderní popelka (Cinderella Story)...................role: Austin Ames
2003 - Mezi námi děvčaty (Freaky Friday)....................role: Jake
2003 - Osamělý strážce (Lone Ranger, The)................role: The Lone Ranger/Luke Hartman
2003 - One Tree Hill (One Three Hill)............................role: Lucas Scott
2001 - Megiddo: The Omega Code 2............................role: David Alexander
2000 - Gilmorova děvčata (Gilmore Girls)......................role: Tristin Dugray
1998 - Dawsonův svět (Dawson's Creek).....................role: Charlie Todd

Stmívání (Twilight)

2. listopadu 2008 v 22:40 | saril


Něco o filmu: Isabella Swanová se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde neustále prší. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo - až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Ale nikdo není v bezpečí, zvláště Isabella, člověk, který je Edwardovi nejdražší. Milenci však balancují na ostří nože - mezi touhou a hrozným nebezpečím.
o postavách: Isabella Swan

Celé jméno: Isabella Marie Swan

Přezdívka:
Bella

Postava: štíhlá

Barva vlasů: hnědá - rovné,dlouhé

Barva očí: čokoládová

Matka: Renne

Otec: Charlie

Nevlastní otec: Phil

Narozena : 1988 ve Forks

Přítel: Edward Cullen


Krátce o životě:

Bella se narodila roku 1988 ve Forks.Krátce po narození se její matka rozvedla a odstěhovala se od jejího otce Charlieho.Bellu vzala sebou.Až do svých 17 let žila s matkou a nevlastním otcem Philem ve slunném městu Phoenix.Její nevlastní otec byl fotbalista a proto často cestoval,jelikož nemohla její matka cestovat s ním a byla z toho nešťastná,rozhodla se Bella,že se odstěhuje za svým otcem Charliem do městečka Forsk,čímž umožnila její matce být s Philem.Bella si nejdřív myslí,že neexistuje nudnější místo než je Forks,ale to jen do té doby než potká přitažlivého a tajuplného Edwarda Culena.On se však k ní chová víc než nepřátelsky,dokonce nepřijde ani druhý den do školy.Bella namůže uvěřit a hlavně nechápe co mohla tak hrozného udělat.Po týdnu se však Edward vrací a chová se k ní víc než přátelsky.Nejednou ji zachrání život a aniž by tomu mohla Bella nějak zabránit,uvědomí si že se do něj bláznivě zamilovala.Její city se nezmění ani potom co zjistí,že Edward a jeho rodina jsou upíři.A tak spolu přes všechny nesnáze začnou chodit,ale vše teprve začíná!

Edward Cullen


Celé jméno: Edward Anthony Masen Cullen

Postava: vysoká,štíhlá

Barva vlasů: zbarvené do bronzova - rozcuchané

Barva očí: zlatá nebo černá (podle krmení)

Narozen: v Chicagu roku 1901

Přeměněn: roku 1918

Kým byl přeměně: Carlisle

Zvláštní schopnosti:čtení myšlenek (až na jednu výjimku)

Rodinní příslušníci:


Adoptivní sestra: Alice,Rosalie

Adoptivní bratři: Emmett,Jasper

Adoptivní otec: Carlisle

Adoptivní matka: Esme

Přítelkyně: Isabella Swan

Krátce o životě:

Edward se narodil v Chicagu roku 1901.Jméno zdědil po svým otci Edwardovi.Roku 1918 zastihla Chicago španělská chřipka.Onemocněl na ni,když mu bylo 17.Na tuto nemoc později zemřeli oba jeho rodiče.V té době pracoval v nemocnici doktor Carlisle Cullen.Edwardova matka ho poprosila,když umírala,aby se postaral o jejího syna.A tak se stalo,že Carlisle přeměnil Edwarda na upíra.Edward byl prvním (když nepočítám Carlisle) z rodiny.Na rozdíl od jeho ostatních sourozenců,neměl svou družku/přítelkyni,takže byl dlouho sám,Něco kolem sta let.Avšak roku 2001 potkal v městečku Forks Isabellu Swan.Zezačátku ji nenáviděl,protože v něm probudila city,kterých se bál a nerozuměl jim,a taky neskutečnou žízeň po krvi.Nakonec se mu však podařilo žízeň v sobě potlačit a začal s Bellou chodit.

Carlisle Cullen


P
Celé jméno: Carlisle Cullen
Datum narození:čtyřicátá léta 17. století
Narodil se v:Londýn
Přeměna:rok 1663
Stav:upír,vegetarián(pije zvířecí krev)
Popis:188cm vysoký,pohledný,štíhlý,blonďaté vlasy,zlaté-černé oči
Nadání:Soucit
Povolání:doktor v nemocnici ve Forks-jako jediný z rodiny dokáže odolávat pachu lidské krve
Auto:černý Mercedes
Rodinní příslušníci:Esme-manželka,Edward,Emmet,Alice,Jasper,Rosalie které pokládá za své děti
Historie:Syn pastora v Londýně.Při lovu upírů byl upírem zraněn.3 dny se ukrýval ve hnijících bramborách dokud nebyla přeměna dokončena.Poté žil dál od lidských obydlí a hnusil se sám sebe za to,že se z něj stal netvor.Snažil se zabít,ale byl jako mladý upír velice silný a nešlo mu to.Poté se rozhodl zabít se vyhladověním.Jednou kolem jeho úkrytu prošlo stádo jelenů a on byl tak divoký žízní,že se na ně vrhl.Přišel na to,jak může žít,ale ne jako stvůra.Proto jedl(pil) jen zvířecí krev.Přeplaval La Manche do Francie a začal studovat medicínu.Cestoval po Evropě až dojel k Italskému městu Volterra kde se spřátelil s Arem,Caiem a Markem.Zůstal s nimi několik desetiletí a poté je opustil.Téměř dvě staletí mu trvalo odnaučit se cítit lidskou krev.V roce 1918 pracoval v nemocnici v Chicagu když udeřila španělská chřipka.Navázal blízký vztah s jednou z pacientek a jejím synem Edwardem.Edwardův otec zemřel v prvním úderu chřipkové epidemie.Před svou smrtí požádala Edwardova matka Carlislea,aby udělal vše pro to,aby Edwarda zachránil.Carlisle si už dlouho přál stvořit si druha a proto odvezl Edwarda do márnice(i když ještě žil) a tam ho přeměnil.Poté našel zraněnou Esme,jak skočila ze skály a když ji přeměnil stala se jeho družkou.Jako další našel Rosalii,kterou přeměnil se záměrem,že bude pro Edwarda tím co pro něj byla Esme.Edward k ní však cítil pouto jenom jako k sestře.Rosalie potom našla Emmeta,který se také stal členem rodiny.Poté se k nim připojili Alice a Jasper.Dohromady tvoří velkou rodinu a žijí v městečku Forks na Olympijském poloostrově.


Edward a Bella na plese


Kristen Stewart
Kristen Stewart.....Isabella Swan [18]
Robert Pattinson
Robert Pattinson.....Edward Cullen [22]
Taylor Lautner
Taylor Lautner.....Jacob Black [16]
Michael Welch
Michael Welch.....Mike Newton [21]
Justin Chon
Justin Chon.....Eric Yorkie [27]